ДПСУ про облік ПДВ при поверненні нерезиденту раніше імпортованого товару
  • 27.07.2020

ДПСУ про облік ПДВ при поверненні нерезиденту раніше імпортованого товару

Коментар
Фахівці ДПСУ в ІНК від 07.07.2020 р № 2735/6 / 99-00-05-06-02-06 / ІПК роз'яснили облік ПДВ при поверненні нерезиденту товару, придбаного за імпортним контрактом. У цьому випадку облік ПДВ буде наступний:

  • при ввезенні товару в Україну сума сплаченого митниці ПДВ включається до складу податкового кредиту платника податку на підставі належним чином оформленої митної декларації;
  • при поверненні (вивезення) товару нерезиденту операція оподатковується ПДВ за нульовою ставкою за умови, що таке вивезення здійснюється в митному режимі експорту або митному режимі реекспорту відповідно до п.5 частини першої ст.86 МКУ. За такої операції платнику податків необхідно скласти податкову накладну за правилами, встановленими Порядком № 1307 (в податковій накладній зазначається код причини невидачі покупцеві «07»). Операція з вивезення товару за межі митної території України підлягає відображенню в рядку 2.1 декларації з ПДВ. У цьому випадку нарахування податкових зобов'язань відповідно до п.198.5 ст.198 ПКУ не провадиться.
Якщо ж вивезення товару здійснюється в митному режимі реекспорту, звільненому від оподаткування ПДВ, то в податковому періоді, на який припадає таке вивезення, платник податків повинен здійснити нарахування податкових зобов'язань відповідно до п.198.5 ст.198 ПКУ, виходячи з митної вартості товару, розрахованої при його ввезенні в Україну.


Back to the list