КМУ затвердив Норми убутку нафтопродуктів при їх прийманні, зберіганні, відпуску, перевантаження і транспортування
  • 14.09.2020

КМУ затвердив Норми убутку нафтопродуктів при їх прийманні, зберіганні, відпуску, перевантаження і транспортування

Коментар
КМУ постановою від 05.08.2020 р № 686 (Постанова № 686) затвердив Норми убутку нафтопродуктів при їх прийманні, зберіганні, відпуску, перевантаження і транспортування (Норми № 686).
Ці норми встановлюють максимально допустиму спад нафтопродуктів при їх приймання, зберігання, відпуску, перевантаження і транспортування автомобільним, залізничним, морським, річковим і трубопровідним транспортом.
Термін «спад нафтопродуктів» означає зменшення кількості (за умови збереження якості в межах встановлених вимог) з причин, пов'язаних з їх фізико-хімічними властивостями, спадом в результаті випаровування в процесі виробництва, обробки, переробки, зберігання або транспортування такого товару (продукції) або з іншої причини, пов'язаної з природним результатом. До убутку нафтопродуктів не відноситься спад нафтопродуктів, зумовлена ​​порушенням вимог технічних регламентів, правил технічної експлуатації, зберігання.
Дані Норми встановлені для однієї кліматичної зони для всієї території України і двох періодів року, а саме:

  • осінньо-зимовий період - з 1 жовтня по 31 березня;
  • весняно-літній період - з 1 квітня по 30 вересня.
Застосування Норм № 686 є обов'язковим для всіх суб'єктів господарювання (підприємств, установ, організацій та фізичних осіб - підприємців), які здійснюють хоча б один з наступних видів економічної діяльності: закупівля, транспортування, зберігання і реалізація нафтопродуктів на території України.
Дані Норми є граничними і застосовуються тільки в разі встановлення фактичної недостачі нафтопродуктів.
Постанова № 686 набула чинності з дня його офіційного опублікування - 7 серпня 2020 роки (п.2 Постанови № 686).


Back to the list