• 07.04.2020

Мінсоцполітики України про порядок зазначення назви посад (професій) в кадровій документації роботодавців і в Звіті з ЄСВ в зв'язку з введенням в дію нових правил Українського правопису

Коментар
Мінсоцполітики України в листі від 06.12.2019 р № 259/0 / 193-19 роз'яснило порядок зазначення назв посад (професій) в кадровій документації суб'єктів господарювання і в Звіті з ЄСВ в зв'язку з введенням в дію нових правил Українського правопису.
Зокрема, мова йде про те, що відповідно до п.4 параграфа 32 Українського правопису за допомогою відповідних суфіксів іменники чоловічого роду можуть бути перетворені в іменники жіночого роду (наприклад, директор - директорка, дизайнер - дизайнерка, інженер - інженерка, редактор - редакторка, верстатник - верстатніця, соціолог - соціологіня і т.п.).
Разом з тим, в ДК-2010 такі назви посад (професій) і похідні від них, як «директор», «дизайнер», «інженер», «редактор», «соціолог» і ін. Використовуються виключно в чоловічому роді.
У зв'язку з цим Мінсоцполітики України зробило наступні висновки:

  • при внесенні запису про назву професії (роботи) в кадровій документації можливе застосування нового Українського правопису (тобто по відношенню до жінок назви таких посад (професій) і похідних від них, як «директор», «дизайнер», «інженер», «редактор» і «соціолог» можна замінити на «директорка», «дизайнерка», «інженерка», «редакторка» і «соціологіня»);
  • в графі 12 «Професійна назва роботи» таблиці 5 «Відомості про трудові відносини осіб та период проходження ВІЙСЬКОВОЇ служби» Звіту по ЄСВ професійні назви робіт вказуються згідно ДК-2010 (тобто зазначені вище заміни виробляти не можна). Даний висновок пояснюється тим, що дані Звіту по ЄСВ обробляються комп'ютерними програмами, для яких професійні назви робіт повинні відповідати ДК-2010.
Також автори листа, що повідомили, що в ДК-2010 готуються зміни, що відповідають вимогам п.4 параграфа 32 Українського правопису.

Back to the list

Інші новини