Податкова накладна в якій вказана неповна сума передоплати вважається помилковою
  • 18.11.2019

Податкова накладна в якій вказана неповна сума передоплати вважається помилковою

Розглядаючи ситуацію, пов'язану з відображенням орендодавцем в податковій  накладній неповної суми отриманої попередньої оплати (авансу), ДПСУ в ІНК від 24.10.2019 р № 971/6 / 99-00-07-03-02-15 / ІПК вказала наступне.
Посилаючись на норми НКУ1 ДПСУ зазначила, що на дату отримання попепредньої оплати орендодавець, зареєстрований платником ПДВ повинен був:

  • нарахувати податкові зобов'язання виходячи з усієї суми передоплати;
  • скласти податкову накладну;
  • зареєситрувати цю податкову накладну в ЄРПН.
Податкова накладна в якій була вказана не вся сума отриманої передоплати, вважається помилковою. З метою виправлення такої помилки орендодавцем складається "зменшує" розрахунок коригування до цієї податкової накладної, в якій всі числові показники вказуються з і знаком "-". Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН орендодавця, на якого була складена  помилкова податкова накладна. Одночасно з цим орендодавець повинен скласти і зареєструвати в ЄРПН нову податкову накладну на всю суму отриманої передоплати. Дата складання такої нової податкової накладної - дата здійснення першої події, тобто дата отримання передоплати. Ця податкова накладна є для орендаря рідставою для включення суми "вхідного" ПДВ до податкового кредиту.

Back to the list