Бухгалтерський і податковий облік сум ЄСВ в конфігурації Зарплата і Управління Персоналом для України (редакція 2.1)
Бухгалтерський облік ЄСВ
Способи відображення ЄСВ в бухгалтерському обліку задаються в регістрі відомостей «Відображення внесків в регл. обліку »(Рис. 1). У цьому регістрі кожним видом ЄСВ ставиться у відповідність спосіб відображення з довідника «Способи відображення зарплати в регл. обліку ».
При необхідності відображати внески до фондів іншим способом, можна створювати додаткові записи для конкретних організацій і підрозділів. Рахунки витрат для відображення внесків на ФОП визначаються автоматично по базовим нарахуваннях, якщо не вказано інший спосіб.
Для визначених елементів цей регістр буде заповнений при першому запуску конфігурації і надалі, якщо не будуть створюватися нові податки або змінюватися структура плану рахунків, дані цього регістра можна не зраджувати.
Для кожної групи видів розрахунків визначені свої правила опису господарської операції, тобто в елементі довідника «Способи відображення зарплати в регл. обліку »вказується:
  • для утримань з працівників внесків до фондів:
  • рахунок взаєморозрахунків з працівниками (661) без вказівки аналітики;
  • рахунок взаєморозрахунків з фондом (651) без вказівки аналітики;
  • для нарахувань внесків на ФОП - тільки рахунок взаєморозрахунків з фондом (651) без вказівки аналітики (рахунок кредиту). Інші параметри проводки визначаються наступним чином:
  • рахунок витрат (рахунок дебету) і податкове призначення витрат визначається одним з трьох варіантів:
  • За способом, заданому для базового нарахування (не встановлено прапор «Особливий спосіб відображення для ЄСВ ФОП» і не заповнено поле «Спосіб відображення ЄСВ ФОП»).
  • За способом, вказаним в реквізиті «Спосіб відображення ЄСВ з ФОП», якщо в способі для відображення базового нарахування встановлений прапор «Особливий спосіб відображення для ЄСВ ФОП». Наприклад, внески нараховані на суми лікарняних за рахунок ФСС повинні бути відображені в складі витрат аналогічно лікарняним за рахунок підприємства. Детальніше описано в розділі «Порядок бухгалтерського обліку та оподаткування лікарняних»;
  • За способом відображення основного нарахування співробітника, якщо в способі для відображення базового нарахування встановлений прапор «Особливий спосіб відображення для ЄСВ ФОП», але спосіб відображення не вказано;
  • стаття витрат, по якій відображаються суми ЄСВ на ФОП, для кожного виду внеску задається окремо в регістрі відомостей «Відображення Внесків на ФОП в регл. обліку »(Рис. 2).
При створенні статті витрат для кожного виду внеску в соціальні фонди як вид витрат вказується значення «Відрахування на соціальні потреби».
Налаштувати складу обох регістрів відомостей («Віддзеркалення Внесків на ФОП в регл. Облік» і «Відображення внесків в регл. Облік») можна також на спеціальних закладках в формі списку довідника «Способи відображення зарплати в регламентованому обліку» (Рис. 3).
Виходячи з норм, викладених на закладці «Довідка», надання працівникам підприємств відповідних видів матеріального забезпечення та соціальних послуг (при настанні страхового випадку) за рахунок страхових коштів, отриманих від розподілу ЄСВ за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, враховуються на субрахунку 378 «Розрахунки з державними цільовими фондами ». Детальніше описано в розділах «Порядок бухгалтерського обліку та оподаткування лікарняних» і «Розрахунок, виплата, облік та оподаткування декретних».
Необхідна комбінація внесків для кожного співробітника задається за допомогою документів ( «Прийом на роботу в організацію» і «Введення відомостей про планові нарахування працівників організації»), а для самих нарахувань в плані видів розрахунку.
Детальніше описано в статті «Загальні правила обліку єдиного внеску на соціальне страхування (ЄСВ)».
Податковий облік ЄСВ
Бухгалтерський і податковий облік нерозривно пов'язані, відповідно «правила» автоматичного відображення в податковому обліку внесків, як і в бухгалтерському, зберігаються в довіднику «Способи відображення зарплати в регламентованому обліку».
Виходячи з норм, викладених на закладці «Довідка», сума нарахованого ЄСВ на відповідні виплати фізичним особам включається до складу податкових витрат підприємства і зменшує оподатковуваний прибуток такого підприємства. Для відображення в податковому обліку таких нарахувань в довіднику «Способи відображення зарплати в регламентованому обліку» (Рис. 4) зазначаються:
рахунок витрат і відповідно, вид податкової діяльності;
стаття витрат (посилання на елемент довідника «Статті витрат», де вказується стаття декларації про прибуток для відображення витрат).
Порядок визначення параметрів проводок описаний вище в розділі «Бухгалтерський облік ЄСВ».
Залишились запитання?
Залиште контактні дані і ми зв'яжемось з Вами найближчим часом
Як до Ваc звертатись?
Ваша електронна адреса
Ваш телефон
Завантаження файлів
Можливо завантажити до 10 файлів
Коментарі
*Натискаючи на кнопку "Надіслати" Ви погоджуєтесь з політикою конфіденційності та обробки персональних даних