Для визначених елементів цей регістр буде заповнений при першому запуску конфігурації і надалі, якщо не будуть створюватися нові податки або змінюватися структура плану рахунків, дані цього регістра можна не зраджувати.
Для кожної групи видів розрахунків визначені свої правила опису господарської операції, тобто в елементі довідника «Способи відображення зарплати в регл. обліку »вказується:
- для утримань з працівників внесків до фондів:
- рахунок взаєморозрахунків з працівниками (661) без вказівки аналітики;
- рахунок взаєморозрахунків з фондом (651) без вказівки аналітики;
- для нарахувань внесків на ФОП - тільки рахунок взаєморозрахунків з фондом (651) без вказівки аналітики (рахунок кредиту). Інші параметри проводки визначаються наступним чином:
- рахунок витрат (рахунок дебету) і податкове призначення витрат визначається одним з трьох варіантів:
- За способом, заданому для базового нарахування (не встановлено прапор «Особливий спосіб відображення для ЄСВ ФОП» і не заповнено поле «Спосіб відображення ЄСВ ФОП»).
- За способом, вказаним в реквізиті «Спосіб відображення ЄСВ з ФОП», якщо в способі для відображення базового нарахування встановлений прапор «Особливий спосіб відображення для ЄСВ ФОП». Наприклад, внески нараховані на суми лікарняних за рахунок ФСС повинні бути відображені в складі витрат аналогічно лікарняним за рахунок підприємства. Детальніше описано в розділі «Порядок бухгалтерського обліку та оподаткування лікарняних»;
- За способом відображення основного нарахування співробітника, якщо в способі для відображення базового нарахування встановлений прапор «Особливий спосіб відображення для ЄСВ ФОП», але спосіб відображення не вказано;
- стаття витрат, по якій відображаються суми ЄСВ на ФОП, для кожного виду внеску задається окремо в регістрі відомостей «Відображення Внесків на ФОП в регл. обліку »(Рис. 2).
При створенні статті витрат для кожного виду внеску в соціальні фонди як вид витрат вказується значення «Відрахування на соціальні потреби».