Держслужбовці та посадовці органів місцевого самоврядування подаватимуть декларації за новою формою
Наказ НАЗК України від 23.07.2021 р. № 449/21 «Про затвердження форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування»
НАЗК України наказом від 23.07.2021 р. № 449/21 (Наказ № 449/21) затвердило форму Декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – Декларація), та Порядок її заповнення та подання.
Форму Декларації та Порядок розроблено на підставі п.5 частини першої ст.12, частини першої ст.45, ст.46 Закону про запобігання корупції.
Щорічна Декларація подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня та охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається Декларація. Вона містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Декларація при звільненні подається не пізніше 30 календарних днів з дня припинення діяльності. Така Декларація подається за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності.

Декларація складається з вісімнадцяти розділів, у яких суб'єктом декларування відображається інформація про себе, членів своєї сім'ї, інших осіб та об'єкти декларування.
Декларація заповнюється та подається особисто суб'єктом декларування шляхом заповнення відповідної електронної форми після автентифікації у власному персональному електронному кабінеті у Реєстрі.

Паперова копія Декларації до Національного агентства не подається.
Суб'єкт декларування до початку заповнення Декларації повинен підтвердити ознайомлення із Порядком шляхом проставлення відповідної відмітки.
Перед підписанням Декларації суб'єкт декларування підтверджує повноту та достовірність даних, вказаних у ній, ознайомлення з попередженням про настання відповідальності за подання недостовірних відомостей шляхом проставлення відповідної відмітки.

Суб'єкт декларування підписує Декларацію шляхом накладання на неї особистого кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису відповідно до вимог законодавства.
Суб'єкт декларування має право за власною ініціативою подати виправлену Декларацію, але не більше трьох разів упродовж семи днів після дня подання первинної Декларації, шляхом створення та подання виправленої Декларації до Реєстру.
Наказ № 449/21 набирає чинності з 01 грудня 2021 року, але не раніше дня його офіційного опублікування (п.4 Наказу № 449/21), тому особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік звітуватимуть вже за новою формою і правилами.
Залишились запитання?
Залиште контактні дані і ми зв'яжемось з Вами найближчим часом
Як до Ваc звертатись?
Ваша електронна адреса
Ваш телефон
Завантаження файлів
Можливо завантажити до 10 файлів
Коментарі
*Натискаючи на кнопку "Надіслати" Ви погоджуєтесь з політикою конфіденційності та обробки персональних даних