Автоматизація бізнесу > >
ДПС про подання декларації з податку на прибуток платниками єдиного податку зі ставкою 2% у разі відмови від спрощеної системи

ДПС про подання декларації з податку на прибуток платниками єдиного податку зі ставкою 2% у разі відмови від спрощеної системи

Інформаційне повідомлення ДПС
ДПС в інформаційному повідомленні від 15 червня 2022 року надала відповідь на запитання, який порядок подання декларації з податку на прибуток, якщо платник податку (який застосовує річний або квартальний звітний період), протягом одного кварталу перейшов на сплату єдиного податку третьої групи зі ставкою 2% та повернувся на загальну систему оподаткування.
Оподаткування податком на прибуток платників податку, які тимчасово перейшли на сплату єдиного податку третьої групи зі ставкою 2%, здійснюється з урахуванням особливостей, визначених, зокрема, абзацами шостим та сьомим пп.9.12 п.9 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ.
Відповідно до цих норм, якщо платник податку, який застосовує річний або квартальний звітний період, протягом одного кварталу (наприклад, з 1 травня 2022 року) перейшов на сплату єдиного податку третьої групи зі ставкою 2% та повернувся на загальну систему оподаткування (наприклад, з 1 червня 2022 року), то такий платник складає та подає декларацію з податку на прибуток за звітний період півріччя 2022 року. В цій декларації враховуються наростаючим підсумком результати діяльності починаючи з 1 січня 2022 року по дату переходу на єдиний податок. У складі такої декларації подається фінансова звітність, складена за результатами діяльності за вказаний період.

Після відновлення платником сплати податку на прибуток, якщо такий платник використовує у 2022 році річний звітний період, він подає декларацію з податку на прибуток за підсумками звітного періоду – 2022 рік.

У разі повернення платника, який застосовує квартальний звітний період, на загальну систему оподаткування (наприклад, у другому кварталі з 1 червня 2022 року), такий платник подає декларацію з податку на прибуток після відновлення сплати цього податку за підсумками 9 місяців 2022 року та за 2022 рік.

При цьому платник, який протягом календарного року перейшов на сплату єдиного податку за ставкою 2%, у цьому ж році відновлює сплату податку на прибуток, складає та подає декларацію з податку на прибуток наростаючим підсумком з початку такого календарного року, в якій при визначенні об'єкта оподаткування податком на прибуток не враховує результати діяльності за періоди перебування на сплаті єдиного податку за ставкою 2%.
Close
Месенджери
Telegram
WhatsApp
Viber
Messenger
Skype
Mail
Phone
Залишились запитання?
Залиште контактні дані і ми зв'яжемось з Вами найближчим часом
Як до Ваc звертатись?
Ваша електронна адреса
Ваш телефон
Завантаження файлів
Можливо завантажити до 10 файлів
Коментарі
*Натискаючи на кнопку "Надіслати" Ви погоджуєтесь з політикою конфіденційності та обробки персональних даних

Підпишіться на наші сповіщення, тоді Ви не пропустите важливі новини, корисні статті та вигідні акції
Виберіть розсилку
Зворотній зв’язок
Зателефонуйте нам
за номером
+38 (0412) 44-64-32
або
скористайтесь послугою
“зворотній дзвінок”
Зворотний дзвінок
Зв’яжіться з нами