Автоматизація бізнесу > > ФДМУ про проведення незалежної оцінки орендованого майна для продовження договору оренди
ФДМУ про проведення незалежної оцінки орендованого майна для продовження договору оренди
ФДМУ про проведення незалежної оцінки орендованого майна для продовження договору оренди
Лист ФДМУ від 30.07.2021 р. № 10-58-17638
ФДМУ в своєму листі від 30.07.2021 р. № 10-58-17638 надав відповідь на питання щодо необхідності проведення незалежної оцінки частини приміщення, наданого в оренду, з метою продовження договору оренди на новий строк.

Відносини, пов'язані з передачею в оренду майна, а також передачею права на експлуатацію майна, що перебуває в державній власності, регулюються Законом про оренду1 введеним в дію з 01.02.2020 р.
Що стосується безпосередньо механізму передачі в оренду майна, а також передачі права на експлуатацію майна, що перебуває в державній власності, то він регулюється Порядком № 483, що набрав чинності 17.06.2020 р.
За загальним правилом, нові договори оренди державного та комунального майна укладаються за результатами аукціону. Перелік орендарів, які мають право на отримання в оренду майна без проведення аукціону визначено ст.15 Закону про оренду.

Продовження договорів оренди також здійснюється за результатами проведення аукціону, крім випадків, передбачених частиною другою ст.18 Закону про оренду.
Порядок визначення вартості об'єкта оренди регулюється ст.8 Закону про оренду. Зокрема, вартість об'єкта оренди встановлюється на рівні його ринкової (оціночної) вартості за умови, якщо об'єкт оренди використовується на підставі договору оренди, укладеного без проведення аукціону або конкурсу і орендар бажає продовжити договір оренди на новий строк (частина четверта ст.8 Закону про оренду).
А частиною шостою ст.8 Закону про оренду визначено, що ринкова (оціночна) вартість такого об'єкта визначається на замовлення орендаря згідно з Порядком № 483 без доручення балансоутримувача.
Отже, орендар має право самостійно замовити проведення незалежної оцінки об'єкта оренди (частини приміщення), що зазначений у договорі оренди, з метою його продовження.
До того ж ФДМУ нагадав, що відповідно до ст.13 Закону № 26583, якщо оцінка майна погоджується, затверджується або приймається органом державної влади або органом місцевого самоврядування, рецензування звіту про оцінку такого майна є обов'язковим.


Залишились запитання?
Залиште контактні дані і ми зв'яжемось з Вами найближчим часом
Як до Ваc звертатись?
Ваша електронна адреса
Ваш телефон
Завантаження файлів
Можливо завантажити до 10 файлів
Коментарі
*Натискаючи на кнопку "Надіслати" Ви погоджуєтесь з політикою конфіденційності та обробки персональних даних

Підпишіться на наші сповіщення, тоді Ви не пропустите важливі новини, корисні статті та вигідні акції
Виберіть розсилку
Зворотній зв’язок
Зателефонуйте нам
за номером
+38 (0412) 44-64-32
або
скористайтесь послугою
“зворотній дзвінок”
Зворотний дзвінок
Зв’яжіться з нами