ФССУ: під час відсторонення працівника від роботи через його відмову вакцинуватися лікарняні не оплачуються
ФССУ: під час відсторонення працівника від роботи через його відмову вакцинуватися лікарняні не оплачуються
Інформаційне повідомлення Фонду соціального страхування України
Фонд соціального страхування України в інформаційному повідомленні від 05.11.2021 р. на своєму офіційному вебсайті повідомив, що під час відсторонення працівника від роботи через його відмову від вакцинації лікарняні не підлягають оплаті.
Допомога за лікарняними листками не надається працівникам, яких було відсторонено від роботи через відмову або ухилення від обов'язкового профілактичного щеплення проти гострої респіраторної хвороби COVID-19. Виплата не здійснюється за ті дні тимчасової непрацездатності, які збігаються з днями відсторонення від виконання обов'язків.

Допомога у цьому випадку не фінансується, оскільки відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування вона покликана компенсувати заробіток застрахованої особи, втрачений нею за час лікування. У разі відсторонення від роботи з припиненням виплати заробітної плати працівника, який не дотримується вимог щодо обов'язкової вакцинації проти COVID-19, факт втрати заробітку через хворобу або травму в такий період відсутній.

Нагадаємо, що відповідно до п.41 Постанови № 1236 керівники державних органів (державної служби), керівники підприємств, установ та організацій мають забезпечити, зокрема, відсторонення від роботи (виконання робіт) працівників та державних службовців, обов'язковість профілактичних щеплень проти COVID-19 яких визначена Переліком № 2153 та які відмовляються або ухиляються від проведення таких обов'язкових профілактичних щеплень проти COVID-19 (докладніше див. коментар до Постанови № 1096, а також коментар до листа Держпраці України від 28.10.2021 р. № 7366/1/4.1-21).
Залишились запитання?
Залиште контактні дані і ми зв'яжемось з Вами найближчим часом
Як до Ваc звертатись?
Ваша електронна адреса
Ваш телефон
Завантаження файлів
Можливо завантажити до 10 файлів
Коментарі
*Натискаючи на кнопку "Надіслати" Ви погоджуєтесь з політикою конфіденційності та обробки персональних даних

Підпишіться на наші сповіщення, тоді Ви не пропустите важливі новини, корисні статті та вигідні акції
Виберіть розсилку
Зворотній зв’язок
Зателефонуйте нам
за номером
+38 (0412) 44-64-32
або
скористайтесь послугою
“зворотній дзвінок”
Зворотний дзвінок
Зв’яжіться з нами