Автоматизація бізнесу > > ФССУ про оформлення роботодавцем заяви-розрахунку за е-лікарняним
ФССУ про оформлення роботодавцем заяви-розрахунку за е-лікарняним
Автоматизація бізнесу > > ФССУ про оформлення роботодавцем заяви-розрахунку за е-лікарняним
ФССУ про оформлення роботодавцем заяви-розрахунку за е-лікарняним
Інформаційне повідомлення Фонду соціального страхування України
Фонд соціального страхування України в інформаційному повідомленні від 25.10.2021 р. на своєму офіційному вебсайті поінформував про дії роботодавця при оформленні заяви-розрахунку за е-лікарняним.
Зокрема, фахівці Фонду звернули увагу на таке.
Призначення працівнику матеріального забезпечення та оформлення заяви-розрахунку починається з дати видачі е-лікарняного. Відповідно до Порядку № 1234 датою видачі е-лікарняного вважається восьмий день після дати його закриття, яка зазначена в документі, а для е-лікарняних по вагітності та пологах – восьмий день після дати відкриття.
Проте часто лікарняні по вагітності та пологах не змінюють свій статус на «готовий до сплати» попри настання дати видачі, а е-лікарняні по хворобі набувають такого статусу зарано. У таких випадках потрібно орієнтуватись на дати, а допомогу по вагітності та пологах можна призначити по е-лікарняному зі статусом «закритий». За повідомленням ФССУ ці технічні неточності поступово буде врегулювано.

Наприклад, е-лікарняний, створений 25 жовтня строком на 10 днів, має дату закриття 3 листопада 2021 та буде вважатись виданим (стане готовим до сплати) з 11 листопада 2021 року.
Для оформлення і подання до Фонду заяви-розрахунку відведено не більше 5 робочих днів з дати прийняття комісією із соціального страхування підприємства рішення про призначення допомоги.
Форма заяви-розрахунку, яку необхідно заповнити для отримання коштів від ФССУ, не змінилась і тотожна для паперових і е-лікарняних.
Проте в е-лікарняному відсутня серія та відрізняються причини непрацездатності, тож заповнення заяви-розрахунку за такими лікарняними має свої особливості. У зв'язку із цим не можна поєднувати листки непрацездатності різних видів, тобто за паперовими та е-лікарняними мають бути подані дві окремі заяви-розрахунки.

Порядок формування додатку 1.1 «І Матеріальне забезпечення» до заяви-розрахунку за е-лікарняним має такі особливості:
1. Перші шість колонок заповнюються без змін, а колонка 7 «Серія» не заповнюється.
2. У колонці 8 «Номер» вказується номер електронного лікарняного, який складається з 19 знаків і генерується у форматі «ХХХХХХ-ХХХХХХХХХХ-Х» (де «ХХХХХХ» – номер випадку непрацездатності, «ХХХХХХХХХХ» – порядковий номер листка непрацездатності, «Х» – номер версії).
3. У колонці 9 «Первинний (1) Продовження (2)» потрібно вказати «1» (тобто е-лікарняний є первинним) або «2» (тобто е-лікарняний є продовженням). Визначити це допоможе унікальний номер випадку непрацездатності, тобто перші шість цифр номеру е-лікарняного співпадатимуть для всіх лікарняних, сформованих у межах одного страхового випадку.
4. У колонці 10 «Причина непрацездатності*» вказується оновлений код причини непрацездатності, який відрізняється від визначених для паперових лікарняних. Так, в е-лікарняних можуть бути такі причини непрацездатності:
 • «1» – тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, що не пов'язані з нещасним випадком на виробництві;
 • «2» – вагітність і пологи;
 • «3» – необхідність догляду за хворою дитиною;
 • «4» – необхідність догляду за хворим членом сім'ї;
 • «5» – необхідність догляду за дитиною віком до трьох років або дитиною з інвалідністю віком до 18 років у разі хвороби матері або іншої особи, яка доглядає за такою дитиною;
 • «6» – карантин, встановлений відповідно до законодавства;
 • «7» – протезування з поміщенням у стаціонар протезно-ортопедичного підприємства;
 • «8» – перебування у відділенні санаторно-курортного закладу;
 • «9» – тимчасове переведення застрахованої особи відповідно до медичного висновку на легшу, нижчеоплачувану роботу (може бути із позначкою про зв'язок випадку тимчасової непрацездатності з професійною діяльністю пацієнта);
 • «10» – перебування в самоізоляції, обсервації під час дії карантину, встановленого КМУ з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СoV-2.
Також у разі наявності в медичному висновку відмітки про зв'язок випадку тимчасової непрацездатності з професійною діяльністю пацієнта, причина непрацездатності за кодом 1 після завершення відповідного розслідування може бути змінена ФССУ на підставі актів розслідування нещасного випадку або професійного захворювання на причини:
 • «11» – тимчасова непрацездатність внаслідок професійного захворювання»;
 • «12» – тимчасова непрацездатність внаслідок нещасного випадку на виробництві».
Процедура подання заяв-розрахунків за паперовими і е-лікарняними не відрізняється. Таку заяву можна подати онлайн за допомогою клієнтського спеціалізованого програмного забезпечення або на паперових носіях.
Водночас заяву-розрахунок не можна подати через відповідний інтерфейс в електронному кабінеті страхувальника на порталі електронних послуг ПФУ. Наразі він не має функціональної реалізації, а подані через нього заяви-розрахунки не передаються до органів ФССУ.

Залишились запитання?
Залиште контактні дані і ми зв'яжемось з Вами найближчим часом
Як до Ваc звертатись?
Ваша електронна адреса
Ваш телефон
Завантаження файлів
Можливо завантажити до 10 файлів
Коментарі
*Натискаючи на кнопку "Надіслати" Ви погоджуєтесь з політикою конфіденційності та обробки персональних даних

Підпишіться на наші сповіщення, тоді Ви не пропустите важливі новини, корисні статті та вигідні акції
Виберіть розсилку
Зворотній зв’язок
Зателефонуйте нам
за номером
+38 (0412) 44-64-32
або
скористайтесь послугою
“зворотній дзвінок”
Зворотний дзвінок
Зв’яжіться з нами