КМУ затвердив Порядок надання відпустки при народженні дитини
Постанова КМУ від 07.07.2021 р. № 693 «Про затвердження Порядку надання відпустки при народженні дитини»
КМУ постановою від 07.07.2021 р. № 693 (Постанова № 693) відповідно до частини шостої ст.19 Закону про відпустки затвердив Порядок надання відпустки при народженні дитини (Порядок № 693).
Згідно із п.3 Порядку № 693 право на зазначену відпустку має:
  • чоловік, дружина якого народила дитину;
  • батько дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір'ю дитини, за умови, що вони спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки;
  • баба або дід, або інший повнолітній родич дитини, які фактично здійснюють догляд за дитиною, мати чи батько якої є одинокою матір'ю (одиноким батьком).
Відповідно до п.4 Порядку № 693 відпустка надається одноразово тривалістю, що визначається працівником у письмовій заяві про її надання (але не більш як 14 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів), не пізніше ніж протягом трьох місяців з дня народження дитини. Ця відпустка повинна бути використана працівником не пізніше 104-го дня з дня народження дитини.
Відпустка не підлягає грошовій компенсації та поділу на частини.

Особи, зазначені у пп.1 п.3 Порядку № 693 (чоловік, дружина якого народила дитину), під час подання заяви про надання відпустки повинні пред'явити документ, необхідний для державної реєстрації народження дитини, або свідоцтво про народження дитини, свідоцтво про шлюб.

Особи, зазначені у пп.2 п.3 Порядку № 693 (батько дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір'ю дитини, за умови, що вони спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки) під час подання заяви про надання відпустки повинні пред'явити документ, необхідний для державної реєстрації народження дитини, або свідоцтво про народження дитини, довідку про реєстрацію місця проживання.

Окремо визначено перелік документів, які повинні подати для отримання відпустки інші особи, зазначені у п.3 Порядку № 693 (баба, дід та інші).
Працівник, який протягом трьох місяців з дня народження дитини був звільнений та працевлаштований на інше підприємство (в установу, організацію) чи до фізичної особи, яка використовує найману працю, до заяви про надання відпустки повинен додати також довідку про її невикористання на попередньому місці роботи.

Граничний строк виплати заробітної плати працівникам за час відпустки не може перевищувати трьох днів з дня її початку (п.12 Порядку № 693).

Постанова № 693 набрала чинності з дня її офіційного опублікування – 10 липня 2021 року.
Залишились запитання?
Залиште контактні дані і ми зв'яжемось з Вами найближчим часом
Як до Ваc звертатись?
Ваша електронна адреса
Ваш телефон
Завантаження файлів
Можливо завантажити до 10 файлів
Коментарі
*Натискаючи на кнопку "Надіслати" Ви погоджуєтесь з політикою конфіденційності та обробки персональних даних