Мінекономіки України: переведення працівника з його ініціативи на надомну або дистанційну роботу можливе лише за згодою роботодавця
Лист Мінекономіки України від 04.05.2021 р. № 4712-06/26182-07
Мінекономіки України у листі від 04.05.2021 р. № 4712-06/26182-07 вважає, що переведення працівника з його ініціативи на надомну або дистанційну роботу без обов'язкового укладення відповідного трудового договору в письмовій формі можливе у випадках, зазначених у частині восьмій ст.60 та частині одинадцятій ст.60 КЗпП.
Водночас зазначені статті не містять обов'язку роботодавця переводити працівників на інший режим роботи з ініціативи працівника. У зв'язку з цим таке переведення, на думку Мінекономіки України, може бути здійснено лише у разі згоди на це роботодавця.

Нагадаємо, відповідно до частини восьмої ст.60 та частини одинадцятої ст.60 КЗпП на час загрози поширення епідемії, пандемії, необхідності самоізоляції працівника у випадках, встановлених законодавством, та/або у разі виникнення загрози збройної агресії, надзвичайної ситуації техногенного, природного чи іншого характеру надомна/дистанційна робота може запроваджуватися наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу без обов'язкового укладення трудового договору про надомну роботу в письмовій формі. З таким наказом (розпорядженням) працівник ознайомлюється протягом двох днів з дня його прийняття, але до запровадження надомної роботи. У такому разі норми частини третьої ст.32 КЗпП не застосовуються.

Залишились запитання?
Залиште контактні дані і ми зв'яжемось з Вами найближчим часом
Як до Ваc звертатись?
Ваша електронна адреса
Ваш телефон
Завантаження файлів
Можливо завантажити до 10 файлів
Коментарі
*Натискаючи на кнопку "Надіслати" Ви погоджуєтесь з політикою конфіденційності та обробки персональних даних