Автоматизація бізнесу > > Мінфін України вніс зміни до форми Декларації акцизного податку, яка вперше подається за серпень, та Порядку її заповнення
Мінфін України вніс зміни до форми Декларації акцизного податку, яка вперше подається за серпень, та Порядку її заповнення
Мінфін України вніс зміни до форми Декларації акцизного податку, яка вперше подається за серпень, та Порядку її заповнення
Наказ Мінфіну України від 31.05.2022 р. № 151 «Про затвердження Змін до форми декларації акцизного податку і Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку»
Мінфін України наказом від 31.05.2022 р. № 151 (Наказ № 151) вніс зміни до форми Декларації акцизного податку, затвердженої наказом Мінфіну України від 23.01.2015 р. № 14, в редакції наказу Мінфіну України від 26.09.2016 р. № 841 (Декларація), а також вніс зміни до Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку, затвердженого цим же наказом (Порядок № 14).

Наказ № 151 затверджено, зокрема, відповідно до Закону № 1914, Закону № 2173(див. коментар до цього Закону, а також коментар до Закону № 2139 і коментар до Закону № 2218).
Розглянемо головні нововведення.

1. Рядок 05 «Вид платника акцизного податку» загальної частини Декларації доповнено новою графою «212.1.17».
Відповідно до оновленої примітки «3» загальної частини Декларації суб'єкти господарювання, які є платниками акцизного податку згідно з пп.212.1.17 ст.212 ПКУ, заповнюють та подають розділ Д «Податкові зобов'язання з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, а також виробниками та/або імпортерами тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах» та додаток 6 «Розрахунок суми акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів згідно із підпунктом 213.1.14 пункту 213.1 статті 213 розділу VI Кодексу (тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну, рідини, що використовуються в електронних сигаретах)» до Декларації.
Нагадаємо, що згідно з пп.212.1.17 ст.212 ПКУ особа – це виробник та/або імпортер тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, яка здійснює їх реалізацію для цілей оподаткування акцизним податком з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів за ставкою, визначеною пп.215.3.10 ст.215 ПКУ.

Зазначимо також, що додаток 6 «Розрахунок суми акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів згідно із підпунктом 213.1.14 …» до Декларації, це новий додаток. У зв'язку з цим розділ V Порядку № 14 доповнено новим п.11, у якому наведено правила заповнення цього додатка.

2. У новій редакції викладено назви рядків (кодів операцій) розділу А «Податкові зобов'язання із спирту етилового та інших спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, пива та продуктів із вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об'ємних одиниць та більше» Декларації, а саме:
  • А14 «Сума пільг з операцій, які звільняються від оподаткування згідно з пунктом 213.3 статті 213, пунктом 225.9 статті 225 розділу VI Кодексу» (попередня назва не містила посилання на п.225.9 ст.225 ПКУ);
  • А15 «Сума пільг з відпущеного спирту етилового, призначеного для використання при виробництві продукції, визначеної у пункті 229.1 статті 229 розділу VI Кодексу» (попередня назва – «Сума пільг за податковими векселями з відпущеного спирту етилового, призначеного для переробки на продукцію, визначену в статті 225, у пункті 229.1 статті 229 розділу VI Кодексу»).
У зв'язку з цим викладено у новій редакції пп.7-8 п.3 розділу IV Порядку № 14.

3. Розділ Д «Податкові зобов'язання з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів» Декларації викладено у новій редакції.

Цей розділ, окрім суб'єктів господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, тепер подають і виробники та/або імпортери тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах. Відповідним чином змінено назву розділу (див. п.1 цього коментаря) та його рядки (коди операцій), а також у новій редакції викладено п.7 розділу IV Порядку № 14, у якому наведено порядок його заповнення.

4. Розділ Е «Податкові зобов'язання з реалізації електричної енергії» викладено у новій редакції.
До цього розділу додано нові рядки (коди операцій), а п.8 розділу IV Порядку № 14, у якому наведено порядок його заповнення, викладено у новій редакції.
Також у новій редакції викладено додаток 7 «Розрахунок суми акцизного податку з реалізації електричної енергії» до Декларації та п.12 розділу V Порядку № 14, що містить порядок його заповнення.

5. Таблицю додатка 1 «Розрахунок суми акцизного податку з підакцизних товарів (продукції) (крім транспортних засобів), на які встановлено специфічні ставки акцизного податку (крім операцій, визначених підпунктами 213.1.9, 213.1.11, 213.1.12 пункту 213.1 статті 213 розділу VI Кодексу)» до Декларації доповнено новими графами, зокрема:
  • «Податкові зобов'язання з обсягів реалізації та/або ввезення тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, що перевищують 115% середньомісячного обсягу реалізації або їх ввезення за попередні дев'ять місяців, що передують трьом звітним місяцям поспіль, що передують місяцю, в якому підвищуються ставки акцизного податку»;
  • «Сума акцизного податку, що підлягає сплаті до бюджету виробниками/імпортерами тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах грн, гр. 16 + гр. 20».
До того ж п.1 розділу V Порядку № 14 доповнено новими пп.16 – 21, в яких наведено порядок їх заповнення.

6. Таблицю додатка 2 «Розрахунок суми акцизного податку з тютюнових виробів, на які встановлено специфічні та адвалорні ставки акцизного податку одночасно» до Декларації доповнено новими графами, зокрема:
  • «Податкові зобов'язання з обсягів реалізації та/або ввезення тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, що перевищують 115% середньомісячного обсягу реалізації або їх ввезення за попередні дев'ять місяців, що передують трьом звітним місяцям поспіль, що передують місяцю, в якому підвищуються ставки акцизного податку»;
  • «Сума податкового зобов'язання, що підлягає сплаті до бюджету виробниками/імпортерами тютюнових виробів, грн, рядок «Усього»: гр. 21 + гр. 25».
Відповідно п.6 розділу V Порядку № 14 доповнено новими пп.17 – 22, в яких наведено порядок заповнення цих нових граф.

7. Назву додатка 5 «Розрахунок суми акцизного податку з втрачених марок акцизного податку, що були придбані для маркування тютюнових виробів» до Декларації доповнено словами «та рідин, що використовуються в електронних сигаретах».

Цими словами доповнено і назву графи 8 «Кількість втрачених марок акцизного податку, що були придбані для маркування тютюнових виробів…» таблиці цього додатка.

Наостанок зазначимо, що Декларація за оновленою формою вперше подається за звітний період – серпень 2022 року.
Close
Месенджери
Telegram
WhatsApp
Viber
Messenger
Skype
Mail
Phone
Залишились запитання?
Залиште контактні дані і ми зв'яжемось з Вами найближчим часом
Як до Ваc звертатись?
Ваша електронна адреса
Ваш телефон
Завантаження файлів
Можливо завантажити до 10 файлів
Коментарі
*Натискаючи на кнопку "Надіслати" Ви погоджуєтесь з політикою конфіденційності та обробки персональних даних

Підпишіться на наші сповіщення, тоді Ви не пропустите важливі новини, корисні статті та вигідні акції
Виберіть розсилку
Зворотній зв’язок
Зателефонуйте нам
за номером
+38 (0412) 44-64-32
або
скористайтесь послугою
“зворотній дзвінок”
Зворотний дзвінок
Зв’яжіться з нами