Автоматизація бізнесу > > Мінфін України вніс зміни до Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій та окремих НП(С)БО
Мінфін України вніс зміни до Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій та окремих НП(С)БО
Мінфін України вніс зміни до Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій та окремих НП(С)БО
Наказ Мінфіну України від 21.04.2022 р. № 119 «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку»
Мінфін України наказом від 21.04.2022 р. № 119 (Наказ № 119) вніс зміни до Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженої наказом Мінфіну України від 30.11.99 р. № 291 (Інструкція № 291), а також до:

  • Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 7 «Основні засоби», затвердженого наказом Мінфіну України від 27.04.2000 р. № 92 (НП(С)БО 7);
  • Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 29 «Фінансова звітність за сегментами», затвердженого наказом Мінфіну України від 19.05.2005 р. № 412 (НП(С)БО 29);
  • Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 30 «Біологічні активи», затвердженого наказом Мінфіну України від 18.11.2005 р. № 790 (НП(С)БО 30).
1. Змінами, внесеними до Інструкції № 291, встановлено, що на субрахунку 107 «Тварини» ведеться облік тварин, які не пов'язані із сільськогосподарською діяльністю, а на субрахунку 108 «Багаторічні насадження та плодоносні рослини» – багаторічних насаджень, які не пов'язані із сільськогосподарською діяльністю, а також плодоносних рослин.

Також встановлено, що рахунок 16 «Довгострокові біологічні активи» призначено для обліку й узагальнення інформації про наявність та рух власних або отриманих на умовах фінансової оренди довгострокових біологічних активів, крім плодоносних рослин, багаторічних насаджень і тварин, які обліковуються на рахунку 10 «Основні засоби».

2. Відповідно до змін, внесених до пп.5.1 п.5 НП(С)БО 7, основними засобами, зокрема, є:

  • тварини, які не пов'язані із сільськогосподарською діяльністю;
  • багаторічні насадження, які не пов'язані із сільськогосподарською діяльністю, а також плодоносні рослини.
3. НП(С)БО 29 не застосовують підприємства, які зобов'язані оприлюднювати річну фінансову звітність (відповідні зміни внесено до п.2 НП(С)БО 29).

4. Терміни, які містяться у п.4 НП(С)БО 30 викладено у новій редакції. Зокрема, відтепер біологічний актив – це жива тварина або рослина, яка в процесі біологічних перетворень здатна давати сільськогосподарську продукцію та/або додаткові біологічні активи. До внесення змін під біологічним активом слід було розуміти тварину або рослину, яка в процесі біологічних перетворень здатна давати сільськогосподарську продукцію та/або додаткові біологічні активи, а також приносити в інший спосіб економічні вигоди.

При цьому визначення терміну «додаткові біологічні активи» не змінилось. Як і раніше це біологічні активи, одержані в процесі біологічних перетворень.

Відповідно до нової редакції п.7 і 8 НП(С)БО 30 біологічні активи при їх первісному визнанні оцінюються за справедливою вартістю зменшеною на очікувані витрати на продаж, крім випадків, коли справедливу вартість достовірно визначити неможливо.

Якщо справедливу вартість достовірно визначити неможливо, біологічний актив зараховується на баланс підприємства за первісною вартістю, яка визначається відповідно до НП(С)БО 7 або НП(С)БО 9.
Безоплатно отримані біологічні активи, у тому числі і як внесок до статутного капіталу, при їх первісному визнанні оцінюються відповідно до п.7 НП(С)БО 30.

З п.11 НП(С)БО 30 прибрали згадку про підприємства – платників податку на прибуток.

Наказ № 119 набрав чинності з дня його офіційного опублікування – 27 травня 2022 року (п.3 Наказу № 119).
Close
Месенджери
Telegram
WhatsApp
Viber
Messenger
Skype
Mail
Phone
Залишились запитання?
Залиште контактні дані і ми зв'яжемось з Вами найближчим часом
Як до Ваc звертатись?
Ваша електронна адреса
Ваш телефон
Завантаження файлів
Можливо завантажити до 10 файлів
Коментарі
*Натискаючи на кнопку "Надіслати" Ви погоджуєтесь з політикою конфіденційності та обробки персональних даних

Підпишіться на наші сповіщення, тоді Ви не пропустите важливі новини, корисні статті та вигідні акції
Виберіть розсилку
Зворотній зв’язок
Зателефонуйте нам
за номером
+38 (0412) 44-64-32
або
скористайтесь послугою
“зворотній дзвінок”
Зворотний дзвінок
Зв’яжіться з нами