Автоматизація бізнесу > >
Міносвіти України щодо надання та тривалості відпусток педпрацівників під час воєнного стану
OUR COMPANY

Міносвіти України щодо надання та тривалості відпусток педпрацівників під час воєнного стану

Лист Міносвіти України від 13.05.2022 р. № 1/5133-22
Міносвіти України в листі від 13.05.2022 р. № 1/5133-22 роз'яснило питання надання відпусток вчителям закладів загальної середньої освіти під час дії воєнного стану.

Міносвіти України зазначило, що умови надання та тривалість щорічних основних відпусток регулюють Закон про відпустки та Порядок № 346.
У період дії воєнного стану не застосовуються норми законодавства про працю у частині відносин, врегульованих Законом № 2136, який визначає особливості трудових відносин працівників усіх підприємств, установ, організацій в Україні незалежно від форми власності, виду діяльності і галузевої належності.
Відповідно до ст.12 Закону № 2136 у період дії воєнного стану щорічна основна оплачувана відпустка надається працівникам тривалістю 24 календарні дні.

Законом № 2136 не заборонено у період дії воєнного стану надавати працівникам, які мають дітей, додаткову відпустку, яка передбачена ст.19 Закону про відпустки.

Роботодавець може відмовити працівнику у наданні будь-якого виду відпусток (крім відпустки у зв'язку вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку), якщо такий працівник залучений до виконання робіт на об'єктах критичної інфраструктури (частини друга ст.12 Закону № 2136).

Подовжена тривалість щорічної основної відпустки для педпрацівників закладів освіти не скасовується, а лише обмежується на період дії воєнного стану. Надання невикористаних у період дії воєнного стану днів щорічної відпустки переноситься на період після припинення або скасування воєнного стану.

У разі неможливості надання невикористаних днів відпустки (у випадку, якщо почнеться новий навчальний рік) за бажанням працівника частина щорічної відпустки може бути замінена грошовою компенсацією згідно із ст.24 Закону про відпустки. При цьому тривалість наданої працівникові щорічної та додаткових відпусток не повинна бути менше ніж 24 календарних дні.

У разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за усі невикористані дні відпусток.
Close
Месенджери
Telegram
WhatsApp
Viber
Messenger
Skype
Mail
Phone
Залишились запитання?
Залиште контактні дані і ми зв'яжемось з Вами найближчим часом
Як до Ваc звертатись?
Ваша електронна адреса
Ваш телефон
Завантаження файлів
Можливо завантажити до 10 файлів
Коментарі
*Натискаючи на кнопку "Надіслати" Ви погоджуєтесь з політикою конфіденційності та обробки персональних даних

Підпишіться на наші сповіщення, тоді Ви не пропустите важливі новини, корисні статті та вигідні акції
Виберіть розсилку
Зворотній зв’язок
Зателефонуйте нам
за номером
+38 (0412) 44-64-32
або
скористайтесь послугою
“зворотній дзвінок”
Зворотний дзвінок
Зв’яжіться з нами