Автоматизація бізнесу > >
НАДС: простій і відпустка без збереження заробітної плати зараховуються до строку, що дає право на присвоєння чергового рангу

НАДС: простій і відпустка без збереження заробітної плати зараховуються до строку, що дає право на присвоєння чергового рангу

Роз'яснення НАДС від 29.06.2022 р. № 155-р/з «Щодо включення періоду простою державного службовця та періоду перебування у відпустці без збереження заробітної плати до строку для присвоєння чергового рангу»
НАДС в роз'ясненні від 29.06.2022 р. № 155-р/з розглянуло питання щодо включення до строку для присвоєння чергового рангу періоду простою держслужбовця та/або періоду перебування у відпустці без збереження заробітної плати.

НАДС нагадало, що ранги держслужбовцям присвоюються відповідно до ст.39 Закону про держслужбу та Порядку № 306.
Згідно із частиною шостою ст.39 Закону про держслужбу черговий ранг у межах відповідної категорії посад присвоюється держслужбовцю через кожні три роки з урахуванням результатів оцінювання його службової діяльності.
Черговий ранг державному службовцю не присвоюється протягом строку застосування дисциплінарного стягнення, а також протягом шести місяців з дня отримання державним службовцем негативної оцінки за результатами оцінювання службової діяльності.
Не зараховується до стажу роботи для присвоєння чергового рангу період перебування держслужбовця у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та у відпустці без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку (абзац другий п.9 Порядку № 306).
Частиною третьою ст.5 Закону про держслужбу встановлено, що дія норм законодавства про працю поширюється на держслужбовців у частині відносин, не врегульованих Законом про держслужбу.
Простій у розумінні ст.34 Кодексу законів про працю України від 10.12.71 р. № 322-VIII – це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.
Пунктом 5 частини першої ст.7 Закону про держслужбу передбачено, що держслужбовець має право на відпустки, соціальне та пенсійне забезпечення відповідно до закону. Також відповідно до закону держслужбовцям надаються й додаткові відпустки, зокрема, відпустки без збереження заробітної плати (частина друга ст.58 Закону про держслужбу).

Пунктом 5 частини першої ст.4 Закону про відпустки встановлено, що одним з видів відпусток є відпустки без збереження заробітної плати.
Працівнику може надаватися відпустка без збереження заробітної плати за сімейними обставинами та з інших причин на термін, обумовлений угодою між працівником та власником або уповноваженим ним органом, але не більше 15 календарних днів на рік (частина перша ст.26 Закону про відпустки).
З 24 березня 2022 р. набрав чинності Закон України від 15.03.2022 р. № 2136-ІХ «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану». Відповідно до частини третьої ст.12 цього Закону протягом періоду дії воєнного стану роботодавець на прохання працівника може надавати йому відпустку без збереження заробітної плати без обмеження строку, встановленого частиною першою ст.26 Закону про відпустки.
Враховуючи вищенаведене, НАДС зазначило, що період простою держслужбовця, а також період його перебування у відпустці без збереження заробітної плати протягом періоду дії воєнного стану зараховуються до строку, що дає право на присвоєння чергового рангу.
Close
Месенджери
Telegram
WhatsApp
Viber
Messenger
Skype
Mail
Phone
Залишились запитання?
Залиште контактні дані і ми зв'яжемось з Вами найближчим часом
Як до Ваc звертатись?
Ваша електронна адреса
Ваш телефон
Завантаження файлів
Можливо завантажити до 10 файлів
Коментарі
*Натискаючи на кнопку "Надіслати" Ви погоджуєтесь з політикою конфіденційності та обробки персональних даних

Підпишіться на наші сповіщення, тоді Ви не пропустите важливі новини, корисні статті та вигідні акції
Виберіть розсилку
Зворотній зв’язок
Зателефонуйте нам
за номером
+38 (0412) 44-64-32
або
скористайтесь послугою
“зворотній дзвінок”
Зворотний дзвінок
Зв’яжіться з нами