Оновлено форму Податкової декларації з податку на прибуток підприємств
Наказ Мінфіну України від 04.06.2021 р. № 317 «Про затвердження Змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств».
Мінфін України наказом від 04.06.2021 р. № 317 (Наказ № 317) вніс зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом від 20.10.2015 р. № 897, у редакції наказу Мінфіну України від 28.04.2017 р. № 467 (далі – Декларація).
Розглянемо головні зміни.

1. Внесено зміни до загальної частини Декларації.
У заголовній частині Декларації рядок 7, що містить дані про нерезидента, доповнено новим рядком 7.1 з інформацією щодо постійного представництва/відокремленого підрозділу, через яке нерезидент здійснює діяльність в Україні, а саме:
  • повне найменування такого постійного представництва/відокремленого підрозділу;
  • код ЄДРПОУ постійного представництва або ідентифікатор об'єкта оподаткування (за відсутності коду ЄДРПОУ). Тобто, якщо нерезидентом здійснюється діяльність через неакредитований відокремлений підрозділ, зазначається ідентифікатор об'єкта оподаткування згідно з повідомленням про такий об'єкт оподаткування, поданим до контролюючого органу відповідно до вимог п.63.3 ст.63 ПКУ (див. виноску 2 до Декларації);
  • місцезнаходження постійного представництва/відокремленого підрозділу;
  • найменування контролюючого органу за місцем обліку постійного представництва/відокремленого підрозділу.
2. Внесено зміни до додатку ПН до Декларації.
У заголовній частині додатку ПН дані про нерезидента доповнено строками щодо інформації про бенефіціарний статус нерезидента, тобто тепер вказуються дані не тільки про нерезидента, якому виплачується дохід згідно з контрактом, а й дані про нерезидента, який є фактичним бенефіціаром доходу, коли безпосередньо нерезидент, що отримує дохід, не має статусу бенефіціарного власника. У цьому випадку при оподаткуванні доходу нерезидента використовується відповідний міжнародний договір, укладений Україною з країною резиденції бенефіціарного власника доходу (див. виноску до додатку ПН).

Нагадаємо, що Законом № 466 оновлено процедуру, яка дозволяє застосовувати норми міжнародного договору навіть, якщо нерезидент, якому виплачується дохід, не є бенефіціарним власником доходу. В цьому випадку резидент має право скористатися нормами міжнародного договору, укладеного Україною не з країною нерезидента, якому виплачується дохід, а з країною нерезидента, який є фактичним бенефіціаром щодо виплачуваного доходу. Для реалізації цього права мають бути виконані умови, які передбачено п.103.2 ст.103 ПКУ.
Також уточнено, що графа «Код нерезидента в країні резиденції» заповнюється у разі, якщо нерезидент є утворенням без статусу юридичної особи відповідно до законодавства іноземної держави (території). Інформація зазначається на підставі контракту/договору, реєстраційних даних нерезидента тощо (див. виноску 3 до додатку ПН).
3. Змінено табличну частину додатку РІ «Різниці» до Декларації, а саме:
  • рядок 3.1.14 «Сума витрат, понесених платником податків при здійсненні операцій з нерезидентами, якщо такі операції не мають ділової мети (підпункт 140.5.15 пункту 140.5 статті 140 розділу III Податкового кодексу України)» замінено рядками 3.1.14 «Сума витрат, пов'язаних із виконанням умов договору про надання бюджетного гранту, понесених у поточному звітному періоді за рахунок таких грантів (але не більше суми таких грантів) та включених до складу витрат… (підпункт 140.5.16 пункту 140.5 статті 140 розділу III Податкового кодексу України)» та 3.2.6 «Сума бюджетних грантів, отриманих платником податку та включених до складу доходів звітного періоду… (підпункт 140.4.8 пункту 140.4 статті 140 розділу III Податкового кодексу України)»;
  • таблицю додатку доповнено новими рядками 4.2.22 «Сума отриманої одноразової компенсації суб'єктам господарювання відповідно до Закону України «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб'єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та включеної до складу доходів звітного періоду… (пункт 54 підрозділу 4 розділу XX Податкового кодексу України)» і 4.2.23 «Сума списаних штрафних санкцій і пені відповідно до пункту 2 та списаного податкового боргу відповідно до пункту 2 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України та включених до складу доходів звітного періоду… (пункт 54 підрозділу 4 розділу XX Податкового кодексу України)».
4. Табличну частину додатку АМ «Інформація щодо нарахованої амортизації» до Декларації (після рядка за кодом А17 «Сума рядків А1 – А16» розділу таблиці «Основні засоби») доповнено новим рядком КП «Капіталізовані проценти, включені до собівартості необоротних активів (підпункт 138.3.2 пункту 138.3 статті 138 розділу III Податкового кодексу України)».
Наказ № 317 набрав чинності з дня його офіційного опублікування – 17 серпня 2021 року (п.3 Наказу № 317).
Залишились запитання?
Залиште контактні дані і ми зв'яжемось з Вами найближчим часом
Як до Ваc звертатись?
Ваша електронна адреса
Ваш телефон
Завантаження файлів
Можливо завантажити до 10 файлів
Коментарі
*Натискаючи на кнопку "Надіслати" Ви погоджуєтесь з політикою конфіденційності та обробки персональних даних