III. Нюанси нарахування допомоги при веденні спрощеного обліку нарахувань
Важливо!!! Ведення спрощеного обліку нарахувань можливо тільки при веденні спрощеного кадрового обліку.
При спрощеному режимі нарахування заробітної плати інформація про нарахування співробітника вводиться в документі «Нарахування зарплати» одним рядком.
Склад колонок в документі при спрощеному обліку налаштовується в регістрі відомостей «Настройка колонок спрощеного обліку» (розділ «Зарплата і кадри», група «Довідники та настройки»). За замовчуванням включені колонки для визначених нарахувань окладу по днях, індексації, відпускних і лікарняних. Для допомоги необхідно додати нову колонку з видом нарахування «Відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами». Детальніше з варіантами ведення обліку можна ознайомитися у статті
«Варіанти кадрового обліку та обліку заробітної плати».
Розрахунок заробітної плати та нарахування допомоги виконується документом «Нарахування зарплати» (розділ «Зарплата і кадри», група «Зарплата») (Мал. 7).
Для відображення допомоги по вагітності та пологам, в документі «Нарахування зарплати» слід:
- в колонці «Відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами» вручну вказати загальну суму нарахованих лікарняних за рахунок ФСС – 18900 грн.;
- виконати перерахунок податків і зборів за допомогою кнопки «Перерахувати».
Звернути увагу! При веденні спрощеного обліку нарахувань
немає можливості вказувати період дії цих нарахувань. Така поведінка програми є особливістю ведення спрощеного обліку нарахувань.
За потреби враховувати період дії нарахувань рекомендуємо використовувати повний облік заробітної плати.