Порядок відображення відпусток без збереження заробітної плати
Методика, описана в статті, актуальна для користувачів конфігурації «Управління торговельним підприємством для України», редакція 1.2.
Можливість надання відпустки без збереження заробітної плати та його тривалість передбачені ст.84 КЗпП і ст.25 і ст.26 Закону про відпустки.
Детальніше про відпустку без збереження зарплати описано в підрозділі «Відпустка без збереження заробітної плати» довідника «Праця і заробітна плата».
Час, протягом якого працівники згідно з чинним законодавством або з інших поважних причин не працювали і за ними не зберігався заробіток або зберігався частково, виключається з розрахункового періоду (п.2 розділу II Порядку 100).
Приклад
Співробітникові підприємства «Ладога - Сервіс ТОВ» Вєдєнєєву Д.О. в квітні 2015 р надана відпустка без збереження заробітної плати з 16.04.2015 р по 30.04.2015 р згідно ст.25 Закону про відпустки. У серпні 2015 року цей співробітник йде у чергову відпустку.
У конфігурації відпустку за свій рахунок без збереження заробітної плати, визначений ст. 25 Закону про відпустки, оформляється документом «Нарахування відпустки працівникам організацій» з видом розрахунку «Відпустка за свій рахунок» (Мал. 1).
Малюнок 1 - документ «Нарахування відпустки працівникам організацій» на закладці «Нарахування»
У табелі обліку робочого часу (Рис. 2) відпустку за свій рахунок, наданий відповідно до ст. 25 Закону про відпустки, відбивається з кодом «дб (14)» «Додаткова відпустка без збереження заробітної плати (ст. 25 крім п. 3, 12, 13, 17 Закону України« Про відпустки »)» з довідника «Класифікатор використання робочого часу ».
Слід пам'ятати, що буквене позначення для заповнення табеля призначається увазі розрахунку на закладці «Основні».
Малюнок 2 - документ «Табель обліку робочого часу організації»
Остаточний розрахунок заробітної плати по співробітнику виконується документом «Нарахування зарплати працівникам організацій».
З методикою заповнення документа «Нарахування зарплати працівникам організацій» можна ознайомитися в статті «Сервісні можливості документа« Нарахування зарплати працівникам організацій ».
У конфігурації чергову відпустку оформляється документом «Нарахування відпустки працівникам організацій» з видом документа «Відпускні».
З методикою заповнення документа «Нарахування відпустки працівникам організацій» можна ознайомитися в статті «Щорічні відпустки працівників організацій розрахунок, компенсація, повернення відпускних».
Як сказано вище, час, протягом якого працівник відповідно до чинного законодавства або з інших поважних причин не працював і за ним не зберігався заробіток (ст.25 Закону про відпустки), при розрахунку середнього заробітку виключається з розрахункового періоду (Мал. 3) .
Малюнок 3 - документ «Нарахування відпустки працівникам організацій» на закладці «Розрахунок середнього заробітку»
За прикладом з 30 календарних днів квітня 2015 р розрахункового періоду включають лише 14 днів (з урахуванням одного святкового дня), оскільки інші 15 днів працівник перебував у відпустці без збереження заробітної плати.
Приклад
Співробітникові підприємства «Ладога - Сервіс ТОВ» Польських С.В. в червні 2015 р надана відпустка без збереження заробітної плати з 16.06.2015 р по 30.06.2015 р згідно ст.26 Закону про відпустки. У серпні 2015 року цей співробітник йде у чергову відпустку.
Для відображення в конфігурації відпустки без збереження заробітної плати, визначеного ст. 26 Закону про відпустки, попередньо в плані видів розрахунку слід створити новий вид розрахунку «Відпустка без збереження зарплати (ст. 26)» (Рис. 4). Даний вид розрахунку можна створити методом копіювання зумовленого виду розрахунку «Відпустка за свій рахунок».
Малюнок 4 - вид розрахунку «Відпустка без збереження зарплати (ст. 26)»
Звернути увагу!
При створенні нового виду розрахунку в реквізиті «Позначення в табелі обліку робочого часу» слід вказати буквене позначення «на (18)» - «Відпустка без збереження заробітної плати за згодою сторін (ст. 26 Закону України« Про відпустки »)», з довідника «Класифікатор використання робочого часу».
Реквізит вказується для коректного заповнення табеля обліку робочого часу.
Відпустка без збереження зарплати по ст. 26 Закону про відпустки оформляється документом «Невихід і одноразові виплати в організаціях» з вибором внутрішньо генерованого виду розрахунку «Відпустка без збереження зарплати (ст. 26)» (Мал. 5)
Малюнок 5 документ «Невихід і одноразові виплати в організаціях»

Важливо!

Перед проведенням документа «Невихід і одноразові виплати в організаціях» необхідно виконати його розрахунок (кнопка «Розрахувати»). При виконанні розрахунку:
по-перше, визначається кількість робочих днів (годин) і відповідне періоду невиходу кількість календарних днів, яке фіксується в регістрі розрахунку і надалі виключаються з розрахункового періоду при розрахунку середнього заробітку;
по-друге, якщо мова йде про реєстрацію невиходів за минулий період, в документ буде внесена рядок, що формує запис методом «сторно» за основними нарахуваннях, виробленим в минулому періоді за дні відсутності на роботі.
Остаточний розрахунок заробітної плати по співробітнику виконується документом «Нарахування зарплати працівникам організацій».
У конфігурації чергову відпустку оформляється документом «Нарахування відпустки працівникам організацій» з видом документа «Відпускні».
Як сказано вище, якщо працівник перебував у відпустці без збереження заробітної плати у відповідність до ст.26 Закону про відпустки, то дні такої відпустки виключаються при розрахунку середнього заробітку з розрахункового періоду (Мал. 6).
Малюнок 6 - документ «Нарахування відпустки працівникам організацій» на закладці «Розрахунок середнього заробітку»

Важливо!

Факт включення / виключення часу перебування працівника у відпустці без оплати, при розрахунку середнього заробітку для чергової відпустки, залежить від заповнення картки нарахування в плані видів розрахунку на закладці «Параметри бази» (таблична частина «Є базою для").
Якщо вона заповнена відповідним значенням з плану видів розрахунку «Середній заробіток» «(для відпустки) По основного заробітку», то час буде включено до розрахункового періоду, якщо немає - буде виключено.
Для коректного розрахунку кількості днів у розрахунковому періоді, необхідно внести створене нарахування в список витісняють видів розрахунку основного нарахування. Наприклад, у вигляді розрахунку «Оклад по днях» на закладці «Параметри бази» в табличній частині «витісняє розрахунки» потрібно вказати вид розрахунку «Відпустка без збереження зарплати (ст. 26)». У цьому випадку кількість днів відпустки без збереження зарплати буде виключатися з розрахункового періоду при розрахунку чергової відпустки.
Для перевірки інформації про кількість співробітників, які перебувають у відпустці без збереження заробітної плати, в конфігурації використовується звіт «Статистика кадрів організацій» (Мал. 7).
Малюнок 7 - звіт «Статистика кадрів організацій»
Інформацію про фактично надані відпустки всіх типів можна також отримати за допомогою звіту «Діаграма стану працівників» (Мал. 8).
Залишились запитання?
Залиште контактні дані і ми зв'яжемось з Вами найближчим часом
Як до Ваc звертатись?
Ваша електронна адреса
Ваш телефон
Завантаження файлів
Можливо завантажити до 10 файлів
Коментарі
*Натискаючи на кнопку "Надіслати" Ви погоджуєтесь з політикою конфіденційності та обробки персональних даних