ДПСУ про складання Звіту по ЄСВ фізичними особами - підприємцями за себе за періоди, в яких вони були звільнені від нарахування та сплати ЄСВ у зв'язку з карантином
ІНК ДПСУ від 09.11.2020 р № 4612 / ІПК / 99-00-04-05-03-06
Коментар
ДПСУ в індивідуальній податкової консультації від 09.11.2020 р № 4612 / ІПК / 99-00-04-05-03-06 роз'яснила порядок складання Звіту по ЄСВ фізичними особами - підприємцями за періоди, в яких вони були звільнені від нарахування та сплати ЄСВ , - з 1 по 31 березня, з 1 по 30 квітня і з 1 по 31 травня 2020 роки за себе.
Так, в графі 3 «Сума чистого доходу (прибутку), заявлена в податковій декларації ...» таблиці 1 «Нарахування єдиного внеска на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» Звіту по ЄСВ вказується середньомісячний оподатковуваний дохід, який визначається шляхом ділення річного чистого доходу (прибутку) , зазначеного в річній Декларації про доходи, на кількість місяців, протягом яких такий платник перебував на обліку як платник ЄСВ.
У графах 4 «Сума доходу, на якові нараховується єдиний внесок ...» і 6 «Сума нарахованого єдиного внеска ...» зазначеної таблиці Звіту з ЄСВ в місцях звільнення від нарахування та сплати ЄСВ (березень, квітень, травень) проставляються прочерки. Показники інших календарних місяців, протягом яких фізична особа - підприємець перебувала на обліку як платник ЄСВ, за вказаними графам заповнюються в звичайному порядку.
Нагадаємо, згідно з п.9 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2464 за періоди з 1 по 31 березня, з 1 по 30 квітня і з 1 по 31 травня 2020 року діяло звільнення від нарахування, обчислення та сплати ЄСВ за себе для :
  • фізичних осіб - підприємців, в тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування;
  • осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність;
  • членів фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах (докладніше див. коментар до Закону № 533 і коментар до Закону № 591) .
Залишились запитання?
Залиште контактні дані і ми зв'яжемось з Вами найближчим часом
Як до Ваc звертатись?
Ваша електронна адреса
Ваш телефон
Завантаження файлів
Можливо завантажити до 10 файлів
Коментарі
*Натискаючи на кнопку "Надіслати" Ви погоджуєтесь з політикою конфіденційності та обробки персональних даних