На думку ДПСУ, помилку, допущену в коді ознаки «сводності» податкової накладної, необхідно виправити шляхом складання розрахунку коригування до цієї податкової накладної з урахуванням таких особливостей:
- в поле «Дата складання» вказується дата виявлення помилки;
- у верхній лівій і заголовної частини розрахунку коригування - дані з верхньої лівої і заголовної частини податкової накладної з помилковим кодом ознаки «сводності»;
- в розділі Б - зі знаком «-» (виводяться в «0») відповідні показники всіх рядків зведеної податкової накладної (кількість, обсяг поставки та сума ПДВ). При цьому в графі 2.1 розрахунку коригування вказується код причини коригування 103 (повернення товару або авансових платежів).
Звертаємо увагу, такий «мінусовий» розрахунок коригування в ЄРПН платник податку (постачальник) реєструє самостійно!
Одночасно зі складанням розрахунку коригування необхідно скласти і зареєструвати в ЄРПН нову зведену податкову накладну з урахуванням таких особливостей:
- реквізити верхній лівій і заголовної частини вказуються без помилок, тобто необхідно вказати правильний код ознаки «сводності» - «2»;
- в поле «ата складання» - дата виникнення податкових зобов'язань, тобто та ж сама дата, яка була вказана в податковій накладній з неправильним кодом ознаки «сводності»;
- цієї податкової накладної присвоюється новий порядковий номер;
- в розділі Б вказується ті ж самі дані і показники, які були вказані в податковій накладній з неправильним кодом ознаки «сводності».
Що стосується необхідності вносити зміни до декларації з ПДВ, то ДПСУ в коментованій консультації вказала наступне: оскільки платником податку відображені податкові зобов'язання в декларації правильно, у відповідному рядку і за відповідний податковий період, то в описаній ситуації немає необхідності вносити зміни до податкової звітності.
Даний підхід в частині виправлення помилок в коді ознаки «сводності» податкових накладних ДПСУ викладала і раніше (див. ІНК ДФСУ від 23.08.2019 р № 3962/6 / 99-99-15-03-02-15 / ІПК).