ДПСУ: помилки в коді ознаки «сводності» податкової накладної виправляють шляхом складання розрахунку коригування
ІНК ДПСУ від 06.11.2020 р № 4607 / ІПК / 99-00-05-06-02-06
Коментар
ДПСУ в індивідуальній податкової консультації від 06.11.2020 р № 4607 / ІПК / 99-00-05-06-02-06 розглянула ситуацію, коли платник ПДВ, нарахувавши податкові зобов'язання на підставі п.199.1 ст.199 ПКУ, склав і зареєстрував в ЄРПН зведену податкову накладну з помилкою: в головній частині в графі «зведена податкова накладна» замість коду ознаки «2» вказано код «1». В даному випадку порушено вимоги п.11 Порядку № 1307, яким передбачено, що при нарахуванні податкових зобов'язань на підставі п.199.1 ст.199 ПКУ платник податку зобов'язаний скласти зведену податкову накладну з кодом ознаки «2», а код ознаки «1» вказується у зведеній податковій накладній, складеної на підставі іншої норми - п.198.5 ст.198 ПКУ.
На думку ДПСУ, помилку, допущену в коді ознаки «сводності» податкової накладної, необхідно виправити шляхом складання розрахунку коригування до цієї податкової накладної з урахуванням таких особливостей:
  • в поле «Дата складання» вказується дата виявлення помилки;
  • у верхній лівій і заголовної частини розрахунку коригування - дані з верхньої лівої і заголовної частини податкової накладної з помилковим кодом ознаки «сводності»;
  • в розділі Б - зі знаком «-» (виводяться в «0») відповідні показники всіх рядків зведеної податкової накладної (кількість, обсяг поставки та сума ПДВ). При цьому в графі 2.1 розрахунку коригування вказується код причини коригування 103 (повернення товару або авансових платежів).
Звертаємо увагу, такий «мінусовий» розрахунок коригування в ЄРПН платник податку (постачальник) реєструє самостійно!
Одночасно зі складанням розрахунку коригування необхідно скласти і зареєструвати в ЄРПН нову зведену податкову накладну з урахуванням таких особливостей:
  • реквізити верхній лівій і заголовної частини вказуються без помилок, тобто необхідно вказати правильний код ознаки «сводності» - «2»;
  • в поле «Дата складання» - дата виникнення податкових зобов'язань, тобто та ж сама дата, яка була вказана в податковій накладній з неправильним кодом ознаки «сводності»;
  • цієї податкової накладної присвоюється новий порядковий номер;
  • в розділі Б вказується ті ж самі дані і показники, які були вказані в податковій накладній з неправильним кодом ознаки «сводності».
Що стосується необхідності вносити зміни до декларації з ПДВ, то ДПСУ в коментованій консультації вказала наступне: оскільки платником податку відображені податкові зобов'язання в декларації правильно, у відповідному рядку і за відповідний податковий період, то в описаній ситуації немає необхідності вносити зміни до податкової звітності.
Даний підхід в частині виправлення помилок в коді ознаки «сводності» податкових накладних ДПСУ викладала і раніше (див. ІНК ДФСУ від 23.08.2019 р № 3962/6 / 99-99-15-03-02-15 / ІПК).
Залишились запитання?
Залиште контактні дані і ми зв'яжемось з Вами найближчим часом
Як до Ваc звертатись?
Ваша електронна адреса
Ваш телефон
Завантаження файлів
Можливо завантажити до 10 файлів
Коментарі
*Натискаючи на кнопку "Надіслати" Ви погоджуєтесь з політикою конфіденційності та обробки персональних даних