Внесено зміни до Закону України «Про фермерське господарство» та до Земельного кодексу України
Внесено зміни до Закону України «Про фермерське господарство» та до Земельного кодексу України
Закон України від 24.09.2021 р. № 1788-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання діяльності фермерських господарств»
Верховна Рада України Законом України від 24.09.2021 р. № 1788-IX (Закон № 1788) внесла зміни до Земельного кодексу України від 25.10.2001 р. № 2768-III (ЗКУ) та до Закону України від 19.06.2003 р. № 973-IV «Про фермерське господарство» (Закон № 973).

Розглянемо головні зміни.
1. Відповідно до нової редакції ст.31 ЗКУ землі фермерського господарства можуть складатися із:
  • земельних ділянок, що належать громадянам України – членам фермерського господарства на праві власності, користування;
  • земельних ділянок, що належать фермерському господарству на праві власності, користування.
Нагадаємо, що попередньою редакцією зазначеної норми встановлювалось, що землі фермерського господарства можуть складатися із:
  • земельної ділянки, що належить на праві власності фермерському господарству як юридичній особі;
  • земельних ділянок, що належать громадянам – членам фермерського господарства на праві приватної власності;
  • земельної ділянки, що використовується фермерським господарством на умовах оренди.
Також зазначеною статтею було передбачено право громадян – членів фермерського господарства на одержання безоплатно у власність із земель державної і комунальної власності земельних ділянок у розмірі земельної частки (паю). Відтепер цю норму скасовано.

2. Новою редакцією ст.9 Закону № 973, зокрема, передбачено, що фермерському господарству, голова якого має вік до 35 років (включно), надається грошова допомога за рахунок коштів державного бюджету в розмірі та порядку, що затверджуються КМУ.
3. Новою редакцією ст.11 Закону № 973 наразі не передбачено надання коштів на безповоротній основі на визначені цілі новоствореним фермерським господарствам, фермерським господарствам з відокремленими фермерськими садибами, фермерським господарствам, які провадять господарську діяльність та розташовані у гірських населених пунктах, на поліських територіях.
4. Відповідно до змін, які внесено до ст.14 Закону № 973, фермерське господарство та його члени відповідно до закону мають право, зокрема, споруджувати житлові будинки, господарські будівлі та споруди з метою організації та забезпечення виробництва сільськогосподарської продукції, її переробки та реалізації (до внесення змін мету спорудження зазначених об'єктів не було встановлено).
5. Відповідно до нової редакції частини другої ст.16 Закону № 973 на орендованій земельній ділянці фермерське господарство – орендар має право за письмовою згодою орендодавця зводити житлові будинки, господарські будівлі та споруди, а також закладати багаторічні насадження, здійснювати будівництво водогосподарських споруд та меліоративних систем відповідно до затвердженої документації із землеустрою, містобудівної документації та з дотриманням умов цільового використання земельної ділянки у встановленому законом порядку.
Раніше цією нормою передбачалось, погодження фермерського господарства – орендаря з орендодавцем будівництва житлових будинків, господарських будівель та споруд на орендованій земельній ділянці.

Закон № 1788 набрав чинності з дня, наступного за днем його опублікування, – 20 жовтня 2021 року (п.1 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону № 1788).
1с, BAS, Фермерське господарство, купить BAS в Житомирі, купить 1с в житомирі, система для автоматизації бізнесу, Face ID, система контролю доступа, система контролюдоступа в приміщення, система контроля доступа купить, система контроля доступа по обличчю, система контроля доступа купить в Житомирі
Залишились запитання?
Залиште контактні дані і ми зв'яжемось з Вами найближчим часом
Як до Ваc звертатись?
Ваша електронна адреса
Ваш телефон
Завантаження файлів
Можливо завантажити до 10 файлів
Коментарі
*Натискаючи на кнопку "Надіслати" Ви погоджуєтесь з політикою конфіденційності та обробки персональних даних

Підпишіться на наші сповіщення, тоді Ви не пропустите важливі новини, корисні статті та вигідні акції
Виберіть розсилку
Зворотній зв’язок
Зателефонуйте нам
за номером
+38 (0412) 44-64-32
або
скористайтесь послугою
“зворотній дзвінок”
Зворотний дзвінок
Зв’яжіться з нами