Автоматизація бізнесу > >
Виплата та депонування зарплати

Виплата та депонування зарплати

Правила виплати заробітної плати через касу та банк. Депонування виплата і списання депонента

Види виплат заробітної плати

В шапці будь-якої платіжної відомості на виплату зарплати насамперед вказується вид виплати, який визначає правила і порядок заповнення документа:
● Чергова виплата і Чергова виплата з погашенням боргів – підготовка до виплати зарплати за місяць виплати за всі попередні місяці;
● Аванс – оформлення авансових виплат у розмірі встановлених фіксованих сум кожному співробітнику. У даному виді виплати необхідно зробити попередній розрахунок ПДФО та ЄСВ на суму виплат. За замовчуванням розрахунок проводиться за методом «від зворотного»;
● Аванс за попереднім розрахунком - оформлення авансових виплат за попереднім розрахунком за першу половину місяця. У даному виді виплати необхідно зробити попередній розрахунок ПДФО та ЄСВ на суму виплат.
● Депоненти – підготовка до виплати раніше депонованих сум;
● Дивіденди – підготовка до виплати дивідендів;

Крім перерахованих видів виплат користувач може самостійно створити в довіднику Види виплат виплати, які умовно можна назвати міжрозрахунковими - це виплати за конкретними нарахуваннями, наприклад разова премія.

Виплата зарплати через касу

Виплата зарплати через касу реєструється документом Відомість в касу.
На підставі такої відомості можна ввести документ Видатковий касовий ордер і зареєструвати виплату відразу по всім співробітникам документа.

Конфігурація дозволяє сформувати комплект видаткових ордерів для виплати заробітної плати окремо по кожному співробітнику з допомогою обробки Виплата зарплати видатковими ордерами.
У формі обробки слід вказати платіжну відомість, заповнити статтю руху грошових коштів і дату формування касових ордерів. У табличній частині обробки слід зазначити співробітників, для яких будуть формуватися видаткові касові ордери.

Комплект видаткових касових ордерів формується автоматично натисненням на кнопку Створити документи. Для проведення цих касових ордерів слід натиснути на кнопку Провести документи.

Виплата зарплати через банк

Виплата зарплати через банк реєструється документом Відомість в банк.
Для виплати зарплати через банк для співробітників повинні бути задані особові рахунки, на які перераховується зарплата. Ці рахунки вказуються в регістрі відомостей Особові рахунки співробітників за зарплатними проектами в розрізі зарплатних проектів (договорів з банком). При цьому з одним банком може бути укладено декілька договорів.

При заповненні відомості в банк заповнення сумами виплат можливе як по окремому зарплатному проекту, так і без урахування проекту (за всіма особовими рахунками співробітників).
На підставі такої відомості можна ввести документ Списання з банківського рахунку та зареєструвати виплату одразу по всім співробітникам документа.

Депонування, виплата і списання депонента

Несплачена в строк заробітна плата може бути депонована. Для реєстрації цього факту призначений документ Депонування зарплати.
Документ депонування може бути сформований на підставі документа Відомість в касу. Дані можуть бути заповнені автоматично по кнопці Заповнити за залишками невиданої заробітної плати. Документ при проведенні також формує проводки з відображення депонування в бухгалтерському обліку. З документа можна сформувати друковану форму реєстру депонованих сум.

При обліку депонованої заробітної плати слід дотримуватися наступної схеми:

1. Спочатку вводиться документ Відомість в касу.
2. Якщо виплата здійснюється окремими касовими ордерами, то формуються ордера по співробітникам, які отримали зарплату.
3. На підставі відомості вводиться документ Депонування зарплати. У документі слід залишити тільки тих співробітників, які не отримали заробітну плату.
4. Після цього на підставі документа Відомість в касу можна ввести видатковий касовий ордер на виплату за відомістю.

Для виплати депонента оформляється документ Відомість в касу або Відомість в банк з видом виплати Депоненти.

Суми прострочених виплат за депонентам списуються після закінчення терміну давності документом Списання депонентів у доходи організацій.
Close
Месенджери
Telegram
WhatsApp
Viber
Messenger
Skype
Mail
Phone
Залишились запитання?
Залиште контактні дані і ми зв'яжемось з Вами найближчим часом
Як до Ваc звертатись?
Ваша електронна адреса
Ваш телефон
Завантаження файлів
Можливо завантажити до 10 файлів
Коментарі
*Натискаючи на кнопку "Надіслати" Ви погоджуєтесь з політикою конфіденційності та обробки персональних даних

Підпишіться на наші сповіщення, тоді Ви не пропустите важливі новини, корисні статті та вигідні акції
Виберіть розсилку
Зворотній зв’язок
Зателефонуйте нам
за номером
+38 (0412) 44-64-32
або
скористайтесь послугою
“зворотній дзвінок”
Зворотний дзвінок
Зв’яжіться з нами