Автоматизація бізнесу > >
Законом № 2260 оновлено правила сплати податків і подання звітності у зв’язку з воєнним станом

Законом № 2260 оновлено правила сплати податків і подання звітності у зв'язку з воєнним станом

Закон України від 12.05.2022 р. № 2260-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану»
Верховна Рада України Законом України від 12.05.2022 р. № 2260-IX (Закон № 2260) внесла зміни до Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (ПКУ) щодо особливостей адміністрування податків і зборів під час дії воєнного стану.
У новій редакції викладено норми абзацу першого п.69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ та пп.69.1 цього пункту, відповідно до яких до припинення або скасування воєнного стану на території України справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей:

1. У разі відсутності можливості у платника податків щодо своєї філії, представництва, відокремленого чи іншого структурного підрозділу (далі – філії) своєчасно виконати свій податковий обов'язок щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої п.46.2 ст.46 ПКУ, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, такий платник податків звільняється від відповідальності, визначеної ПКУ, у межах діяльності, що провадиться через такі філії на період до припинення або скасування воєнного стану на території України.

Зауважимо, що майже незмінною залишилась норма щодо звільнення від відповідальності платників податків (у редакції Закону № 2118 – це пп.69.1 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ, а у редакції Закону, що коментується, – абзац перший пп.69.1 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ). Разом з тим, щодо платників податків встановлено звільнення з обов'язковим виконанням податкових обов'язків протягом 6 місяців після припинення або скасування воєнного стану (див. коментар до Закону № 2118), а щодо філій – на період до припинення або скасування воєнного стану (абзац другий пп.69.1 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ).

2. Платники податків, які мають можливість своєчасно виконувати податкові обов'язки щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої п.46.2 ст.46 ПКУ, реєстрації у відповідних реєстрах податкових накладних, розрахунків коригування, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов'язків, граничний термін виконання яких припадає на період починаючи з 24 лютого 2022 року до дня набрання чинності Законом № 2260 (тобто до 27 травня 2021 року) за умови:

  • реєстрації такими платниками податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних до 15 липня 2022 року;
  • подання податкової звітності до 20 липня 2022 року;
  • сплати податків та зборів не пізніше 31 липня 2022 року.
3. Платники податків, у тому числі щодо своїх філій, у яких відновилася можливість виконувати свої податкові обов'язки (щодо реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, подання звітності, сплати податків і зборів), граничний термін виконання яких припадає на період починаючи з 24 лютого 2022 року до дня відновлення такої можливості, звільняються від відповідальності за їх несвоєчасне виконання. Задля звільнення від відповідальності такі платники повинні виконати свої податкові обов'язки протягом 60 календарних днів з першого дня місяця, наступного за місяцем відновлення можливостей виконувати свої податкові обов'язки.

Наголошуємо, що Порядок підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов'язків та перелік документів на підтвердження цього затверджується Мінфіном України.
Закон № 2260 набрав чинності з дня, наступного за днем його опублікування – 27 травня 2022 року, крім змін, які в цьому коментарі не розглядались (п.1 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2260).
Close
Месенджери
Telegram
WhatsApp
Viber
Messenger
Skype
Mail
Phone
Залишились запитання?
Залиште контактні дані і ми зв'яжемось з Вами найближчим часом
Як до Ваc звертатись?
Ваша електронна адреса
Ваш телефон
Завантаження файлів
Можливо завантажити до 10 файлів
Коментарі
*Натискаючи на кнопку "Надіслати" Ви погоджуєтесь з політикою конфіденційності та обробки персональних даних

Підпишіться на наші сповіщення, тоді Ви не пропустите важливі новини, корисні статті та вигідні акції
Виберіть розсилку
Зворотній зв’язок
Зателефонуйте нам
за номером
+38 (0412) 44-64-32
або
скористайтесь послугою
“зворотній дзвінок”
Зворотний дзвінок
Зв’яжіться з нами