Затверджено нову Методику розрахунку орендної плати за державне майно
Постанова КМУ від 28.04.2021 р. № 630 «Деякі питання розрахунку орендної плати за державне майно»
КМУ постановою від 28.04.2021 р. № 630 (Постанова № 630) затвердив нову Методику розрахунку орендної плати за державне майно (далі – Методика). Постанова КМУ від 04.10.95 р. № 786 «Про Методику розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу», а також ряд постанов КМУ, що вносили зміни до неї протягом 1998-2019 рр. втратили чинність.

Методика визначає механізм розрахунку розміру плати за оренду об'єктів, визначених частиною першою ст.3 Закону про оренду.

Закон про оренду зокрема змінив категорії орендарів, які мають право отримувати в оренду державне майно на пільгових умовах (тобто, без аукціону), за орендними ставками, які визначаються КМУ.

Річна орендна плата за оренду нерухомого майна у розмірі 1 грн. встановлюється таким орендарям:

  • органам державної влади, іншим бюджетним організаціям, закладам, установам, які повністю фінансуються з державного бюджету;
  • органам місцевого самоврядування для розміщення центрів надання адміністративних послуг;
  • казенним підприємствам, що утворилися у результаті реорганізації державного закладу охорони здоров'я;
  • Національному банку щодо майна, яке було закріплене на праві господарського відання за Національним банком і передане до сфери управління інших державних органів або у комунальну власність, з цільовим функціональним призначенням для зберігання запасів готівки Національного банку та проведення технологічних процесів щодо забезпечення готівкового обігу;
  • Пенсійному фонду України та його органам;
  • національним художнім колективам, яким надається фінансова підтримка з державного бюджету;
  • редакціям державних і комунальних періодичних видань, які повністю або частково фінансуються з державного або місцевих бюджетів.
Розмір річної орендної плати у разі оренди іншого окремого індивідуально визначеного майна (крім транспортних засобів) встановлюється на рівні 12 відсотків вартості об'єкта оренди.

Розмір річної орендної плати у разі оренди транспортних засобів встановлюється на рівні 10 відсотків вартості об'єкта оренди.

У разі коли орендарем є суб'єкт малого підприємництва, розмір річної орендної плати за оренду іншого окремого індивідуально визначеного майна, у тому числі транспортних засобів, становить 7 відсотків вартості об'єкта оренди.

Зменшено орендні ставки для деяких соціально важливих видів діяльності, зокрема, приватної освіти (зменшено ставки у три та десять разів для приватних шкіл і приватних дошкільних закладів освіти відповідно), для орендарів, які залучають молодь до занять спортом (зменшення з 17 до 3 відсотків).

Водночас, Закон про оренду встановив, що перше продовження будь-яких договорів, у тому числі комерційних, відбувається без аукціону за ставками оренди, які також визначаються КМУ.

КМУ Постановою № 630 затвердив відповідні орендні ставки.

Крім цього, Методикою встановлено механізм врегулювання питань розміщення релігійних організацій, які користуються майном культових споруд за договорами позички або іншими договорами безоплатного користування, які Законом виведені за межі правового поля. Такі організації отримають право переоформити ці договори у договори оренди за пільговими ставками.

До Методики розрахунку орендної плати за державне майно додаються:

  • Орендні ставки для договорів оренди державного майна;
  • Орендні ставки для договорів оренди, які продовжуються вперше;
  • Розрахунок орендної плати за базовий місяць.
Постанова № 630 також вносить низку важливих змін до Порядку передачі в оренду державного і комунального майна, затвердженого постановою КМУ від 03.06.2020 р. № 483. Крім того приведено у відповідність до норм чинного Закону про оренду Методику оцінки об'єктів оренди, затверджену постановою КМУ від 10.08.95 р. № 629.

Постанова № 630 набрала чинності з дня її офіційного опублікування – 19.06.2021 р.

Залишились запитання?
Залиште контактні дані і ми зв'яжемось з Вами найближчим часом
Як до Ваc звертатись?
Ваша електронна адреса
Ваш телефон
Завантаження файлів
Можливо завантажити до 10 файлів
Коментарі
*Натискаючи на кнопку "Надіслати" Ви погоджуєтесь з політикою конфіденційності та обробки персональних даних