Мінфін України наказом від 29.10.2020 р № 649 (Наказ № 649) вніс зміни в форму податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затверджену наказом Мінфіну України від 20.10.2015 р № 897, в редакції наказу Мінфіну України від 28.04.2017 м № 467 (Декларація). Розглянемо основні нововведення.
1. Декларація (її заголовна частина) доповнено новим реквізитом (рядком) 9 «Повне найменування інституту Спільного інвестування».
2. Реквізит (рядок) 9 «Особливі відмітки Податкова декларація платника податку на прибуток підприємств:» (після внесення змін - 10) Декларації доповнений новими осередками:
- «Фізичної особи - підприємця, у тому чіслі такой, яка звертаючи спрощений систему оподаткування, або фізичної особи, яка провадиться незалежну професійну діяльність»;
- «Іноземної компании»;
- «Інституту Спільного інвестування у вигляді Утворення без статусу юридичної особи».
А осередок зазначеного реквізиту (рядки) «платника єдиного податку» викладена в новій редакції - «суб'єкта господарювання - юридичної особи, яка звертаючи спрощений систему оподаткування».
Нагадаємо, що фізичні особи - підприємці (в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування), фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а також суб'єкти господарювання - юридичні особи, які обрали спрощену систему оподаткування, в встановлених випадках віднесені до платників податку на прибуток (п. 133.1 ст.133 ПКУ) і їм встановлено річний звітний період (пп. «г» - «д» п.137.5 ст.137 ПКУ, набирають чинності з 01.01.2021 р). Дані нововведення внесені Законом № 466 (докладніше див. Коментар до цього Закону в частині податку на прибуток).
3. У табличній частині Декларації введена нова рядок 06.1 КІК «Податок на прибуток контрольованої іноземної компании», в зв'язку з цим розрахунок підсумкового рядка 17 «Податок на прибуток за звітний (податковий) період» доповнено значенням рядка 06.1 КІК.
4. Таблиця про наявність додатків до Декларації доповнено новою графою (додатком) «КІК», в якій відображаються дані про подання нових форм додатків (їх кількості), що відображають порядок оподаткування контрольованих іноземних компаній (КІК) відповідно до вимог ст.392 ПКУ ( докладніше див. коментар до цього Закону в частині контрольованих іноземних компаній), яка вступить в силу з 1 січня 2021 роки (п.1 розділу II Закону № 466).
5. З таблиці додатка ЗП до Декларації вилучено рядок 16.5 «Сума сплаченого за поточний податковий (звітний) період акцизного податку за зареєстрованімі акцизного накладними на важкі дистиляти (газойль), что класіфікуються у товарних підкатегоріях 2710 19 43 00, 2710 19 46 00, 2710 19 47 10 согласно з УКТ ЗЕД ... (пункт 15 підрозділу 4 розділу XX Податкового кодексу України) ».
Відповідно згадку про цей рядок виключено з розрахункової формули, наведеної в підсумковому рядку 16 розглянутого додатки.
Дане коректування також обумовлена вступом в силу Закону № 466 (див. Коментар в частині податку на прибуток).
6. Додаток ПН до рядка 23 ПН Декларації викладено в новій редакції.
Таблиця 1 «Розрахунок (звіт) податкових зобов'язань нерезидентів, Якими ОТРИМАНО доходи Із Джерелом їх походження з України» доповнена новими розрахунковими графами для визначення суми податку при виплаті доходу в формі, відмінній від грошової:
- 7 «Сума податку до сплати при виплаті доходу у будь-якій формі, відмінній від грошової, або якщо податок НЕ Було Утримано з доходу під час його виплати (графа 3 × 100 / (100 - графа 4) - графа 3) або (графа 3 × 100 / (100 - графа 5) - графа 3) »;
- 8 «Сума податку (графа 6 або графа 7)».
Нагадаємо, що хоча загальний принцип утримання податку з доходів нерезидентів залишився колишнім, Законом № 466 був введений порядок визначення суми податку при виплаті доходу в формі, відмінній від грошової (докладніше див. Коментар до цього Закону в частині контрольованих іноземних компаній).
Крім цього в таблиці 1 збільшився перелік видів доходів.
Як і раніше, додаток ПН заповнюється окремо по кожному нерезиденту.
При цьому в заголовній частині додатка ПН (згідно виноска до додатка) вказується:
- повне найменування нерезидента та його місцезнаходження відповідно до даних, зазначеними в контракті;
- назва країни резиденції нерезидента, код країни резиденції (вказується відповідно до Переліку № 323) або назва вільної економічної зони;
- відмітка при наявності офшорного статусу.
Як і раніше, в разі застосування міжнародного договору в додатку ПН необхідно вказати його назву і норму, за якою застосовується передбачена ним ставка податку.